Łódź to wyjątkowe miasto, które łączy industrialny klimat z nowoczesnością i kulturą. Przechadzając się ulicą Piotrkowską, najdłuższą ulicą handlową w Europie, można odkryć bogactwo nie tylko restauracji i kawiarni, ale także zabytkowych kamienic i ich podwórek. Miasto słynie z unikalnej architektury, w tym licznych fabryk przekształconych w centra kulturalne i galerie, jak słynna Manufaktura – imponujący kompleks handlowo-rozrywkowy. Łódź to nadal serce polskiego kina. Znajduje się tu prestiżowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna. Dla miłośników historii – Muzeum Kinematografii, a także kompleks EC1, czyli obiekt pierwszej łódzkiej elektrociepłowni, które oferują niezapomniane wrażenia.
Dawny rynek Nowego Miasta. Początek Królowej łódzkich ulic - Piotrkowskiej. Zwieńczony górującym nad placem pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Najbardziej reprezentacyjna ulica Łodzi, która punktem centralnym miasta. Licząca ponad cztery kilometry długości jest najdłuższym deptakiem w Polsce.
Dawny kompleks fabryczny łódzkiego fabrykanta Izraela Kalmanowicza Poznańskiego. Dziś centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe, otwarte po kompleksowej rewitalizacji w 2006 roku.
Zespół fabryk włókienniczych i obiektów towarzyszących, budowanych na terenie Łodzi od 1824 roku. Przez długi czas największe przedsiębiorstwo włókiennicze w Królestwie Polskim.
Rzymskokatolicki kościół parafialny z II poł. XVIII wieku przy ul. Ogrodowej 22. Jeden z najstarszych łódzkich obiektów, które znajdują się w całym mieście.
Plac położony w sąsiedztwie Manufaktury, którego historia splata się zarówno z Łodzią przemysłową, jak i z gettem łódzkim z czasów II Wojny Światowej.
Muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne związane z kinematografią. Jest jedynym w Polsce muzeum chroniącym sztuki i kultury filmowej.
Cmentarz w Łodzi założony w 1892 roku, położony w południowej części Bałut. Jest to największa nekropolia żydowska w Polsce i jedna z największych w Europie.