Obserwuj nas
Do góry
Image Alt

Łódź – zanim powstały kominy

Zanim powstały kominy

Spacer po najstarszej części miasta, podczas którego poznasz zarówno historię Łodzi, jak i przyczynę jej powstania. Będzie dużo historii, zdjęć oraz co najważniejsze – informacji.

Spotkamy się na Starym Rynku. Tam opowiem Ci historię miejsca, w którym będziemy się znajdować oraz najbliższej okolicy. Będzie to krótki wykład o tym dlaczego miasto, które teoretycznie nie mogło powstać, jednak powstało. Dowiesz się jakie były przyczyny, które doprowadziły do powstania miasta włókienniczego znanego w całej ówczesnej Europie.

Ze Starego Rynku przeniesiemy się na Plac Wolności. Tam poznasz bliżej architekta przemysłowej Łodzi – Rajmunda Rembielińskiego. Przybliżę Ci, jaki był jego pomysł na miasto Łódź oraz przede wszystkim czy udało mu się ten koncept zrealizować. Przejdziemy przez główne ulicę Nowego Miasta oraz osady zwanej Łódką.

Ostatnią częścią naszej wyprawy będzie zlokalizowana w niedalekim sąsiedztwie fabryka Izraela Poznańskiego wraz z jego pałacem – dzisiejsza manufaktura. Tam opowiem Ci historię łódzkich fabrykantów oraz samej fabryki. Zobaczysz, gdzie odbywał się proces produkcyjny oraz dowiesz się dlaczego warto skorzystać z basenu hotelu Andel’s.


Czas trwania spaceru, to około 3 godziny. 

Spacer może być dowolnie modyfikowany – wszystkie szczegóły ustalamy wspólnie.

You don't have permission to register