Obserwuj nas
Do góry
Image Alt

Pierwsza wizyta w mieście

Pierwsza wizyta w mieście

Spacer dedykowany osobom, które nigdy nie miały okazji zwiedzać Łodzi. Zawsze przejazdem, nigdy wystarczająco czasu. Podczas tych kilku wspólnie spędzonych godzin przybliżę Ci historię miasta, opowiem o najważniejszych dla niego wydarzeniach, a także co najistotniejsze – pokażę miejsca, które można nazwać ikonami miasta.

Spotkamy się na Księżym Młynie – jednym z bardziej osobliwych miejsc w całej Łodzi. Odrestaurowane osiedle robotnicze, które Scheibler zbudował dla swoich pracowników. Tam opowiem Ci historię powstania Łodzi oraz wszystkich wydarzeń, które doprowadziły do tego, że stała się ona włókienniczą potęgą na skalę Europy.

Z Księżego Młyna przeniesiemy się na Plac Wolności, czyli początek ulicy Piotrkowskiej. Jest to miejsce w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie zarówno Manufaktury, jak i rynku na Starym Mieście. Tam przedstawię Ci historię zawirowań, jakie miały miejsce w czasie II Wojny Światowej. Opowiem także o żydowskim getcie w Łodzi oraz kim był Karl Litzmann, którego nazwisko było częścią drugowojennej nazwy miasta.

Przechodząc przez Park Staromiejski dojdziemy do kościoła św. Józefa przy ulicy Ogrodowej. Przybliżę Ci historię łódzkich rodów fabrykanckich oraz samej fabryki Izraela Poznańskiego, która będzie naszym kolejnym przystankiem

W Manufakturze – najsłynniejszym symbolu włókienniczej Łodzi, zapoznam Cię z postacią pierwszego właściciela kompleksu oraz ludzi, którzy po nim decydowali o losach tego miejsca. Dowiesz się, dlaczego fabryka musiała upaść i co najważniejsze, dzięki komu wygląda tak, jak dziś. Spacer zakończymy na Rynku Włókniarek Łódzkich, który jest centralnym punktem całego obiektu.


Czas trwania spaceru, to około 4 godzin. 

Spacer może być dowolnie modyfikowany – wszystkie szczegóły ustalamy wspólnie.

You don't have permission to register